Інформатика та комп’ютерна техніка

Навчальна практика «Інформатика та комп’ютерна техніка» дає змогу студентам набувати вміння та навички роботи з офісними програмами ( текстовими редакторами, табличними процесорами), освоєння загальних принципів користування всесвітньою інформаційною мережею Intenet.


При розробці даного тематичного плану, враховувалося загальне неважливе становище із забезпеченням сучасною обчислювальною технікою учбових закладів середньої ланки.
Тому дана учбова практика обсягом в 72 академічних години розрахована на непідготовленого або слабо підготовленого слухача. Робота побудована на постійному чергуванні теоретичної і практичної підготовки слухачів, причому на теоретичну підготовку відводиться 26 годин і на практичне освоєння матеріалу – 46 годин.

Для того, щоб слухачі набували навички швидкої роботи з самих перших занять, їм з першого заняття і надалі протягом всієї практики пропонується виконати в загальній складності більше як 100 спеціально підібраних вправ по вивченню "сліпого” способу роботи з клавіатурою комп`ютера.

Так, як в цей час безліч організацій при закупівлі нової комп`ютерної техніки, враховуючи велику різноманітність систем і їх що комплектують на сучасному ринку, часто не в змозі відповісти на питання "Що ж все-таки мені з всього цього потрібно?”, тому в ході проходження практики слухачі отримають всю необхідну інформацію з практичних питань, виникаючих при побудові сучасних комп`ютерів систем:
  • чим відрізняються один від одного мікропроцесори, материнські плати, накопичувачі на магнітних дисках і периферійне обладнання (тобто апаратна частина) різних фірм виробників;
  • комплектуючі яких типів і яких виробників переважно вибирати, щоб комп`ютер відповідав поставленим перед ним завданням і не коштував при цьому занадто багато;
  • які пред`являються вимоги до апаратної частини сучасного персонального комп`ютера, щоб була забезпечена стійка без збоїв робота системи під Windows 98 і Windows 2000 (NT5);
Так, як коледж підключений до глобальної інформаційної мережі Internet, ми маємо можливість не тільки розповісти але і на практиці показати слухачам як проводиться пошук і передача різної інформації в Internet.

Під час проходження основної практики за бажанням слухачів, за відповідну плату організовуються додаткові заняття у позаурочний час в обсязі 36 академічних годин, після закінчення яких і здачі кваліфікаційних випробувань, слухачеві присвоюється робоча спеціальність "Оператор ЕОМ” і видається посвідчення відповідного зразка.


null    null

ТЕМА 1. Ознайомлення студентів з програмою та задачами практики. Правила техніки безпеки та санітарні норми при роботі на ПЕОМ.
Сучасні персональні ПЕОМ та програмне забезпечення

ТЕМА 2. Загальна структура та принципи побудови сучасних ПЕОМ. Сучасні мікропроцесори фірм Intel, АМD та Cyrus Loggic, їх головні характеристики та особливості використання. Периферійні пристрої сучасних ПЕОМ та їх головні функціональні характеристики.
Учбовий клас ПЕОМ класу Pentium

ТЕМА 3. Поняття про системне та прикладне програмне забезпечення. BIOS та її типи. Операційна система MS-DOS та її головні характеристики.
Комплект необхідного програмного забезпечення.

ТЕМА 4. Робота на ПЕОМ за допомогою систем Windows 95 та Windows 98. Настройка параметрів Windows під потреби конкретного користувача. Основні характеристики сімейства Windows, їх недоліки і переваги.
Комплект необхідного програмного забезпечення.

ТЕМА 5. Прикладне програмне забезпечення. Комплекс програм
Microsoft Office 97

ТЕМА 6. Робота з документами в Microsoft Word 97. Використання математичних формул, графіки, діаграм та інших OLE об`єктів в документах Word.
Комплект необхідного програмного забезпечення

ТЕМА 7. Організація електронного обігу документів за допомогою програм Microsoft Word 97 та Fine Reader 4.
Комплект необхідного забезпечення

ТЕМА 8. Обробка інформації, виконання розрахунків і побудова різних типів діаграм за допомогою програми Microsoft Exel 97
Комплект необхідного забезпечення

ТЕМА 9. Робота з базами даних за допомогою програми Microsoft Access 97
Комплект необхідного забезпечення

ТЕМА 10. Векторна і растрова графіка, відмінності між ними. Обробка графічних зображень за допомогою програм Photoshop i Corel Draw. Робота з шарами і об`єктами.
Комплект необхідного програмного забезпечення.

ТЕМА 11. Використання пакету спеціальних інструментальних програм для обслуговування Windows – Norton Utilites 4.0. Захист комп`ютерів і інформації від несанкціонованого доступу. Робота з програмами Norton Anti Yirus і MacCaffe AntiYirus.
Комплект необхідного програмного забезпечення

ТЕМА 12. Використання мультимедіа можливостей сучасних ПЕОМ.
Комплект необхідного програмного забезпечення

ТЕМА 13. Глобальні інформаційні мережі. Internet. Павутиння WWW. Пошук інформації в Internet. Використання Internet для прискореного обміну інформацією.
Комплект необхідного програмного забезпечення


Меню сайта
Форма входу
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0